Najbolji NBA strijelac zabio 51 koš: Fantastični Durant u Torontu tricama preokrenuo izgubljenu utakmicu

TRICA Kevina Duranta 1.7 sekundi prije kraja drugog produžetka donijela je Oklahoma CityjU pobjedu na gostovanju kod Toronta (119:118).

Raptorsi su 49 sekundi prije kraja vodili 118:110 i činilo se da je pobjeda njihova, ali slijedile su trice Duranta i Dereka Fishera i za kraj još jedna, pobjednička trica prvog strijelca NBA lige. DeMar DeRozan je u preostalom vremenu uspio šutirati, ali nije pogodio.

Durant je zabio 51 koš, čemu je dodao 12 skokova i sedam asistencija, a trice je gađao 7-12. Reggie Jackson sjajno mu je asistirao s 25 koševa i 12 skokova, dok je 15 poena upisao Russell Westbrook koji je napustio igru u trećoj četvrtini zbog nove ozljede desnog koljena. DeRozan je za Toronto ubacio 33 koša, a po 25 dodali su Amir Johnson i Kyle Lowry.

Oklahoma je druga u Zapadnoj konferenciji (51-18), a ispred nje je i dalje San Antonio (52-16) koji je ostvario 12. uzastopnu pobjedu, na gostovanju kod Sacramenta (99:79), uz 17 koševa Marca Belinellija, 15 Kawhija Leonarda, te po 14 Manua Ginobilija i Tonyja Parkera. Za San Antonio je ovo najduži pobjednički niz od studenog 2010. godine.

Vodeća momčad Istočne konferencije Indiana (51-18) pobijedila je Chicago 91:79, a utakmica je prelomljena u trećoj četvrtini kad su Pacersi napravili seriju 19:0. Luis Scola postigao je 19 koševa, a Lance Stephenson 15 za domaće, dok su Bullse predvodili Jimmy Butler i D.J. Augustin s po 17 poena.

Prvak Miami je na svome parketu svladao Memphis 91:86 iako je četiri minute i osam sekundi prije kraja gubio sa 77:84. Pred očima Rogera Federera, koji je nešto ranije pobijedio Ivu Karlovića, Miami je preokrenuo za tek četvrto slavlje u posljednjih deset utakmica. Ray Allen je ubacio 18 koševa, a LeBron James 15 za Heat, dok je kod gostiju sjajn bio bio Zach Randolph s 25 poena i 14 skokova.

New York je uz 22 koša Amarea Stoudemirea i 21 Carmela Anthonyja slavio na gostovanju kod Philadelphije 93:92, što mu je osma uzastopna pobjeda.

S druge strane, negativnom nizu Sixersa nema kraja. Ovo im je bio 23. poraz zaredom, što je izjednačenje drugog najgoreg niza u ligi. Jednaki broj uzastopnih utakmica izgubili su  Vancouver (1995/96), Denver (1997/98) i Charlotte (2011/12). Rekorder je Cleveland s 26 poraza u nizu u sezoni 2010/11.