Sjajno otvaranje godine: Jelavić zabio Evertonu!

NIKICA JELAVIĆ pogotkom svom bivšem klubu otvorio je 2015. godinu, a njegov Hull City je sa 2:0 porazio Everton.

Hull je nadigrao goste pred svojim navijačima, a pobjeda je mogla biti i uvjerljivija da na drugoj strani Robles nije obranio nekoliko izglednih prilika. Everton je završio susret s igračem manje nakon dva žuta kartona braniča Alcaraza.

U 33. minuti Elmohamady je zabio za vodstvo domaćih, a Jelavić  43. minuti pobjegao braničima "Tofeesa" i zabio za 2:0.

Šesti je to pogodak bivšeg hrvatskog reprezentativca ove sezone u prvenstvu, posljednjeg je zabio u 18. kolu u pobjedi protiv Sunderlanda. Podsjetimo, Jelavić se protekle jeseni oprostio od reprezentacije nezadovoljan minutažom kod Nike Kovača.

Gradski derbi i derbi kola igraju Tottenham i Chelsea od 18:30.

Hull City - Everton 2:0

Hull City: McGregor - Robertson, Davies, Cheste, Elmohamady - Bruce, Ramirez, Livermore, Meyler - Jelavić, Hernandez

Everton: Robles - Baines, Jagielka, Alcaraz, Coleman - Barry, Bešić, Naismith, Barkley, Mirallas - Kone