Slovenija porazila Švicarsku, Šveđani poštedjeli Rusiju

NASTAVLJENE su kvalifikacije za Europsko nogometno prvenstvo u Francuskoj 2016.

Važnu pobjedu u skupini E ostvarila je Slovenija koja je u Mariboru bila bolja od Švicarske sa 1:0 (0:0). Pobjednički gol postigao je Novakovič iz jedanaesterca u 79. minuti. Slovencima su to prvi bodovi u kvalifikacijama, dok su Švicarci neočekivano i dalje bez boda.

Na vrhu su Englezi, koji su bez problema svladali San Marino sa 5:0 (2:0), te Litavci, koji su pobijedili Estonce sa 1:0 (0-0), sa po maksimalnih šest bodova.

U derbiju skupine G Švedska i Rusija su u Stockholmu odigrali 1:1 (0-1). Goste je u vodstvo doveo Kokorin (10), a poravnao je Toivonen (49). Zlatan Ibrahimović nije ulazio u igru, a Šveđani su u 13. minuti imali jedanaesterac, no Larsson je promašio.

Veliki kiks napravila je reprezentacija Crne Gore koja je na gostovanju kod Lihtenštajna odigrala samo 0:0, dok je Austrija kao gost pobijedila Moldaviju sa 2:1 (1:1).

Rusija, Crna Gora i Austrija imaju po četiri boda, Švedska je na dva.

REZULTATI

SKUPINA C:

Bjelorusija - Ukrajina 0-2 (Martijnovič 82-ag, Sidorčuk 90+3)
Makedonija - Luksemburg 3-2 (Trajkovski 20, Jahović 66-11m, Abdurahimi 90+2 / Bensi 39, Turpel 44)

Slovačka - Španjolska 2-1 (Kucka 17, Stoch 87 / Alcacer 82)