Strinić debitirao na Olimpicu, Napoli Laziju oduzeo treće mjesto

IVAN STRINIĆ debitirao je za Napoli nakon što je početkom godine prešao u Seriju A iz ukrajinskog Dnipra.

Strinić je prve minute u dresu Napolija upisao u pobjedi kod Lazija 1:0. Gosti su do pobjede stigli pogotkom Higuaina iz 18. minute. Strinić je odigrao svih 90 minuta tijekom kojih su Rimljani bili bolja momčad na terenu, sa dvostruko više udaraca na gol i 67 posto posjeda lopte.

Upravo je obrana Napolija odnijela titulu igrača utakmice, Albiol je briljirao i proglašen je najboljim, iza njega Koulibaly, a Strinić je dobio veće ocjene od strijelca Higuaina. Hrvatski lijevi bek upisao je par uspješnih driblinga, tri uspješne intervencije i dva prekršaja te jedan udarac izvan okvira gola uz 69 posto uspješnih dodavanja.

U izravnom derbiju za mjesto u Ligi prvaka, Napoli je ovom pobjedom preskočio Lazio i prepustio mu četvrto mjesto sa 31 bodom. Napoli ima 33, deset manje od vodećeg Juventusa.