Uskršnji festival golova u Francuskoj: 22 komada u tri utakmice, Sertic namjestio dva!

BORDEAUX – GUINGAMP 5:1, Lorient – Montpellier 4:4, Valenciennes – Nantes 2:6... rezultati su 24. kola Le Championnata, koje je obilovalao golovima.

Cheick Diabate je u prvih 26 minuta utakmice postigao tri gola za Bordeaux I tako osigurao pobjedu svojoj momčadi, za koju je potencijalni hrvatski reprezentativac Gregory Sertic odigrao odličnu utakmicu.

Za dva od tri Diabateova gola asistirao je Sertic, koji tako ove sezone došao do tri prvenstvena gola i devet asistencija.

Do kraja utakmice Jussie i Diego Rolan iz penala čine pobjedu domaćih još uvjerljivijom, dok je Mustapha Diallo bio jedini strijelac za goste. Bordeaux se s tri boda učvrstio na sedmom mjestu, dok je Guingamp porazom došao u neugodnu poziciju. Sochaux je golom Sebastiena Corchije došao do pobjede na gostovanju kod Reimsa (1:0) čime se Guigampu, koji drži posljednje mjesto u sigurnoj zoni, približio na samo dva boda.

Nikakve šanse za ostanak više nema Ajaccio. U drugu ligu u korzikanskom derbiju poslala ga je Bastia, koja je na svom terenu otočkog rivala pobijedila 2:1.

Sve je bliže drugoj ligi i Valenciennes, koji je kod kuće poražen od Nantesa čak 6:2. Nevjerojatnu utakmicu odigrali su Lorient i Montpellier. Završilo je 4:4 iako je Montpellier do 87. minute vodio s 4:1!

U kasnijem terminu derbi su igrali Marseille i Lille, a završilo je miroljubivo,  0:0