Američka dominacija: Phelps osvojio treće zlato i opet srušio svjetski rekord

MICHAEL PHELPS nastavlja skupljati zlatne medalje na Olimpijskim igrama. Na 200 slobodno je bio prvi s novim svjetskim rekordom, što je treće njegovo zlato.

U ovoj disciplini Phelps na prošlim Olimpijskim igrama u Ateni nije osvojio prvo mjesto. Bio je treći iza Thorpea i Van den Hoogenbanda.

No, u Pekingu je od prvog metra bio toliko uvjerljiv, te je na kraju ostvario i novi svjetski rekord. Prijašnje najbolje vrijeme je bilo 1:43.86, a sada je plivao skoro za sekundu brže, 1:42.96.

Na prvom okretu, na 50 metara, već je imao pola dužine tijela prednosti, a razlika je rasla kako je utrka trajala. Drugo mjesto je osvojio Taehwan Park iz Južne Koreje, dok je treći bio Amerikanac Peter Vanderkaay.