Andrijašević zabio u derbiju i s Gentom srušio Lekin Brugge

FRANKO ANDRIJAŠEVIĆ zabio je svoj drugi pogodak za Gent u velikom derbiju protiv Club Bruggea. Hrvatski nogometaš zabio je prvi gol u pobjedi 2:0 protiv vodeće momčadi belgijske lige.

Andrijašević je prošlog ljeta kao najbolji igrač Rijeke otišao u Gent za 4,2 milijuna eura. Od tada je skupio tek deset nastupa, zabio je u debiju u 1. kolu, a onda ispao iz momčadi i bio ozlijeđen. U novu godinu ušao je s asistencijom u pobjedi protiv Lokerena, u prošlom kolu igrao je 90. minuta, a cijeli susret odigrao je i danas protiv Bruggea. Deseti nastup okrunio je pogotkom u 65. minuti za 1:0.

Asistirao mu je Kalu, koji je u 78. zabio za 2:0 nakon obranjenog jedanaesterca.

Ivan Tomečak igrao je za Brugge do 74. minute.

Brugge je i dalje vodeći s 57 bodova, slijedi ga Charleroi sa 46, Anderlecht ima bod manje na trećem, a Gent je četvrti s 39 bodova.