HNL

ANKETA Je li Hajduk u dva navrata oštećen u Jadranskom derbiju?

Screenshot: HNTV

HAJDUK je na Rujevici u Jadranskom derbiju pobijedio Rijeku 1:0, ali nakon utakmice raspravlja se o dvije sporne situacije koje je sudac Damir Batinić dosudio u korist Rijeke.

Prva situacija dogodila se u 43. minuti. Nevistić je jedan ubačaj ispustio iz ruku, a na loptu je natrčao Umut Nayir i zabio pogodak. Damir Batinić poništio ga je zbog kontakta Livaje s vratarom Rijeke, ali raspravlja se je li bilo dovoljno kontakta da bi ga se okarakteriziralo kao prekršaj.

Druga sporna situacija je ona iz sudačke nadoknade drugog poluvremena. Prvo je Dolček igrao rukom nakon Murićevog ubačaja, da bi zatim Murić pao nakon duela s Atanasovim. Damir Batinić pokazao je na bijelu točku, a VAR je potvrdio njegovu odluku.

Srećom po Hajduk, sporne situacije nisu ih koštale te su upisali tri boda.