ANKETA Kovačević je ubacio 8 novih igrača. Je li netko zaslužio startati u Europi?

Arber Hoxha i Mislav Oršić Foto: Igor Kralj, Kjetil Waber/PIXSELL

DINAMO je pobijedio Slaven Belupo (2:0) u prvom kolu SuperSport HNL-a, tri dana nakon što je poslije produžetaka izbacio švicarski Thun (3:2) u drugom pretkolu Lige prvaka. Trener Mario Kovačević za susret s koprivničkim prvoligašem napravio je osam promjena u početnom sastavu u odnosu na Thun. To su: Paul Tabinas, Niko Galešić, Stjepan Radeljić, Matteo Perez Vinlof, Lukas Kačavenda, Luka Stojković, Fran Topić i Arber Hoxha.

Postava Dinama protiv Thuna: Ivan Filipović - Moris Valinčić, Sergi Dominguez, Scott McKenna, Bruno Goda - Gabriel Vidović, Josip Mišić, Miha Zajc - Mateo Lisica, Dion Drena Beljo, Mislav Oršić

Postava Dinama protiv Slaven Belupa: Ivan Filipović - Paul Tabinas, Niko Galešić, Stjepan Radeljić, Matteo Perez Vinlof - Lukas Kačavenda, Josip Mišić, Luka Stojković - Fran Topić, Dion Drena Beljo, Arber Hoxha

Dinamo iduću utakmicu igra u utorak, 4. kolovoza u 20 sati na Maksimiru protiv Kauno Žalgirisa, momčadi koju vodi trener Željko Sopić. Riječ je o prvom susretu trećeg pretkola Lige prvaka. U nastavku vas pitamo je li netko od igrača koji su nastupili protiv Slavena zaslužio istisnuti konkurenta na svojoj poziciji te biti prvotimac protiv Žalgirisa.

Obrana

Ivan Filipović je golman na kojeg Kovačević računa i koji je startao u svim ovosezonskim utakmicama, barem dok se i ako se ne riješi dolazak Dominika Livakovića. Situacija u obrani nije toliko jasna.

Trener Dinama promijenio je cijelu zadnju liniju i nova četvorka odradila je svih 90 minuta u SHNL-u. Pritom treba istaknuti kako su Vinlof te Galešić, koji može igrati kao stoper i bek, najozbiljniji kandidati za upasti u prvih 11 protiv Žalgirisa.

Vezni red

Priča o nezamjenjivom kapetanu i središnjem veznjaku Josipu Mišiću ispričana je bezbroj puta, stoga sa sigurnošću možemo reći da će on povesti momčad u dvoboj sa Sopićevim klubom. Tko će biti dvojac veznjaka uz njega?

Kovačević je prije dva dana rekao kako je "jedva čekao da se Stojković vrati". Podsjetimo, Luka Stojković propustio je europske utakmice s Thunom zbog suspenzije iz prošle sezone. U prvoj utakmici ove sezone, protiv Slavena, bio je asistent za jedan Beljin pogodak, a sad ima pravo nastupa i protiv Žalgirisa.

Slovenac Miha Zajc jedan je od najboljih igrača Dinama od prošlogodišnjeg dolaska, pa se čini kao najvjerojatnija treća opcija uz Mišića i Stojkovića. Konkurenciju Zajcu i Stojkoviću čine prvenstveno Lukas Kačavenda i Gabriel Vidović, dok je izrazito mala šansa da se u prvih 11 za Žalgiris nađu Sven Šunta ili Robert Mudražija.

Napad

Kao i Mišić, siguran status prvotimca ima Beljo, koji ove sezone ima tri gola u tri utakmice. Pitanje je tko će biti na krilnim pozicijama.

Oršić je igrao na lijevom krilu protiv Thuna, dok je Hoxha na toj poziciji startao protiv Slavena. Na drugoj strani protiv Švicaraca prednost je dobio Lisica, dok je protiv Koprivničana krenuo Topić.

Komentare možete pogledati na ovom linku.

Pročitajte više

 
Komentare možete pogledati na ovom linku.