PREMIERSHIP

ASTON VILLA - TOTTENHAM 2:3 Son se upisao u povijest i donio pobjedu u nadoknadi

DVA IGRAČA Tottenhama upisala su se u povijest, a njihova je momčad u četvrtoj minuti sudačke nadoknade došla do pobjede u Birminghamu nad Aston Villom 3:2.

Domaćini su poveli u 9. minuti autogolom Tobyja Alderweirelda, no on se iskupio u 27. minuti golom za izjednačenje. Postao je tek treći igrač Spursa koji je na istoj utakmici zatresao i svoju i protivničku mrežu, nakon Chrisa Armstronga 2000. i Garetha Balea 2012., a prvi uopće u Premier ligi koji je to uspio unutar prvog poluvremena nakon Fabiana Delpha 2014.

I tadašnji igrač Ville to je učinio na Villa Parku, a autogol je također postigao u devetoj minuti.

Zatim je na scenu stupio Son Heung-min i donio Tottenhamu prednost u sudačkoj nadoknadi prvog poluvremena. Sonu je to bio jubilarni 50. premierligaški gol, nijedan Azijac nije ih postigao toliko.

Bjorn Engels u 53. minuti pogodio je za 2:2 i činilo se da će taj rezultat ostati do kraja, no Son je u četvrtoj minuti sudačke nadoknade zabio za pobjedu koja je Spurse pogurala na peto mjesto ljestvice Premiershipa.