JUDO

Barbara Matić osvojila srebro na najvećem judo Grand Prixu

NAJBOLJA hrvatska judoka Barbara Matić osvojila je srebrnu medalju na Grand Prixu u Parizu.

Kako piše Hrvatski judo savez, riječ je o turniru koji u svijetu tog sporta predstavlja ono što i Wimbledon u svijetu tenisa.

Matić je u prvom nastupu nakon Olimpijskih igara u Tokiju, prvom s crvenim natpisom na leđima, što je oznaka aktualne svjetske prvakinje, dominirala do finala, a tamo je Japanka Niizoe bila bolja.

"Nisam se osjećala najspremnije uoči Pariza, ali sam zadovoljna prvim natjecanjem i srebrna medalja na Grand Slamu je uvijek dobar rezultat. Naravno da želim uvijek pobijediti u svim borbama, ali danas je Japanka iskoristila situaciju u kojoj me bacila, pokušala sam se izvući, ali nisam uspjela i osvojila je zlato", staložena je bila Barbara Matić nakon dodjele medalja.

Do finala je svladala Mongolku Tserendulam i Britanku Petersen Pollard te je s pariškim bodovima vrlo vjerojatno osigurala broj 1 na svjetskoj ranking ljestvici kategorije do 70 kg na kraju 2021. godine te i u dobrom dijelu sljedeće godine.