Bili su sedam puta prvaci Njemačke, imaju Kup Uefa, a sad su bez pobjede 11 mjeseci

NOGOMETAŠI Borussije pobijedili su u 9. kolu Bundeslige u Moenchengladbachu Schalke s 4:1, a momčad iz Gelsenkirchena i dalje je bez prvenstvene pobjede više od 11 mjeseci i 25 utakmica u nizu.

Borussia M'gladbach  je povela preko Neuhausa (15.), da bi Schalke u 20. minuti izjednačio golom Ramana. U nastavku su domaćini postigli tri gola - Wendt (36.), Thuram (52.) i Wolf (80.) te su tako došli do četvrte pobjede u sezoni.

Momčad iz Gladbacha bila je zadnja koju je Schalke pobijedio u prvenstvu, a bilo je to dalekog 17. siječnja.

Schalke je sedam puta bio prvak Njemačke, a 1997. je osvojio Kup Uefe. Danas proživljava najteže dane u povijesti kluba.

Vodi Bayern s 22 boda, Borussia je sedma s 15, a Schalke zadnji sa samo 3 boda.