Bordeaux poražen kod kuće, Lyon preuzeo vrh

NOGOMETAŠI Lyona iskoristili su domaći poraz Bordeauxa od Nancyja (2:1) i istovjetnom gostujućom pobjedom nad Rennesom skočili barem privremeno na vrh Le Championnata sedam kola prije kraja sezone.

Golovima Youssoufa Hadjia iz 18. i Issiara Dije u 72. ostvario je Nancy prvu pobjedu na stadionu Jacques Chaban-Delmas nakon 1996. godine. "Žirondincima" je ovo bio treći ovosezonski domaći poraz i sedmi ukupno.

Lyon je nakon prvog poluvremena na gostovanju kod Rennesa gubio 1:0 golom Asamoaha. Međutim, u nastavku se Michel Fernandes Bastos i Lisandro Lopez golovima u 53. i 61. minuti donijeli potpuni preokret "lavovima", te ujedno i skok na čelno mjesto na ljestvici s bodom više, ali i dvije utakmice više od Bordeauxa.

Hrvatski branič Dejan Lovren odigrao je svih 90 minuta za Lyon, a valja reći da je za izjednačujući gol Bastosu asistirao bosansko-hercegovački reprezentativac Miralem Pjanić.

Na kraju spomenimo još i domaći poraz "fenjeraša" Grenoblea od Lorienta 2:1 u kojem je bivši Dinamov napadač Josip Tadić odigrao posljednjih osam minuta.