Malmo - Wolfsburg 0:3

Brekalo zabio još jedan sjajan gol. Sudac mu ga poništio, VAR na kraju priznao

JOSIP BREKALO igra u sjajnoj formi. Hrvatski reprezentativac doveo je Wolfsburg u vodstvo kod Malmoa u uzvratu 1/16 finala Europa lige.

U 42. minuti nakon lijepe akcije lopta je stigla do Brekala na 20 metara od domaćeg gola. Wolfsburgov ofenzivac namjestio se na udarac i neobranjivo tukao desnom nogom. Sudac je odmah poništio gol jer mu je pomoćnik signalizirao da je ranije jedan Wolfsburgov igrač bio u zaleđu. Videotehnologija je demantirala pomoćnog suca pa je gol na kraju priznat.

U nastavku susreta za goste, koji su prvu utakmicu dobili 2:1, zabili su i Yannick Gerhardt (65) i Victor (69). Za švedski sastav to je bio tek drugi domaći europski poraz u posljednjih 17 utakmica, a prvi su doživjeli od Chelsea prije godinu dana.

Grafika: Sofascore za Index Sport

Ovo je Brekalu sedmi ovosezonski gol, ima i šest asistencija. U posljednjem kolu protiv Mainza (4:0) zabio je vrhunski gol topovskim udarcem ljevicom, a Malmou je majstorski zabio i u prvom okršaju.