KUP ITALIJE

Chiesa odveo Fiorentinu u četvrtfinale kupa, Pjaca ostao na klupi

FIORENTINA je izborila plasman u četvrtfinale talijanskog kupa gostujućom pobjedom protiv Torina 2:0 u osmini finala.

Oba gola za Fiorentinu postigao je Federico Chiesa (87, 90+2) u samoj završnici dvoboja.

Hrvatski reprezentativac Marko Pjaca ostao je na klupi Fiorentine, koja će u četvrtfinalu igrati protiv boljeg iz dvoboja između Rome i trećeligaša Virtusa Entelle koji će se igrati u ponedjeljak. Pjaca je od posljednja četiri meča samo jedan proveo svih 90 minuta u igri, i to u porazu od Parme (0:1). Protiv Milana je dobio dvije minute, a sedam je proveo na terenu u remiju bez golova kod Genove.

U subotu su se u četvrtfinale plasirali Lazio, koji je svladao trećeligaša Novaru 4:1, Milan koji je nakon produžetka kao gost bio bolji od Sampdorije s 2:0 te Juventus, koji je također kao gost s 2:0 nadigrao Bolognu.

Lazio će u četvrtfinalu igrati protiv pobjednika susreta Inter - Benevento koji je na programu od 18 sati, protivnik Milana bit će bolji iz ogleda Napoli - Sassuolo koji će se igrati od 20.45 sati, dok će Juventus za suparnika imati pobjednika susreta Cagliari - Atalanta koji je na programu u ponedjeljak.