Cijeli stadion uzdahnuo je kod ovog starta Gvardiola. Je li skrivio penal?

Screenshot: X

MANCHESTER CITY je rutinski odradio zaostalu utakmicu 29. kola engleske Premier lige. Na gostovanju kod Brightona slavio je 4:0, a do velike pobjede je došao prvenstveno dominantnom igrom u prvom poluvremenu. Na terenu su bila i dvojica Hrvata, Joško Gvardiol i Mateo Kovačić.

Gvardiol se dva puta tijekom utakmice našao u žiži zbivanja. Prvi puta u 17. minuti nakon gola za vodstvo koji je postigao Kevin De Bruyne. Tada je Gvardiol tijekom proslave gola za nos povlačio suigrača Kylea Walkera iz samo sebi znanog razloga. Drugi put se u fokusu našao u drugom poluvremenu.

Radi se o situaciji iz 69. minute utakmice kada je Joao Pedro nakon gužve u kaznenom prostoru osvojio loptu i krenuo prema golu, a Gvardiol ga je s leđa omeo te je napadač Brighton završio na travi. Cijeli stadion je uzdahnuo nakon tog duela, a onda počeo i protestirati zvižducima protiv odluke da sudac ne dosudi kazneni udarac. Situaciju pogledajte OVDJE.