Drugi poraz Netsa; Miami, Detroit i Seattle na pola puta

KOŠARKAŠI Miamija obavili su pola posla u 1. kolu doigravanja NBA lige protiv New Jersey Netsa. Sinoć su na svom terenu slavili sa 104:87, a junak pobjede bio je centar Alonzo Mourning, kojem je 2003. uspješno transplatiran bubreg.

Mourning je za samo 16 minuta igre ubacio 21 koš i tome dodao 9 skokova. "Čitavu karijeru posvetio sam samo jednom cilju, osvajanju naslova NBA prvaka", izjavio je 35-godišnji Mourning.

Najveća zvijezda Miamija Shaquille ONeal postigao je 14 poena, a Dwyane Wade 17 koševa.

Prvi strijelac Netsa bio je Nenad Krstić sa 27 koševa, a Vince Carter ubacio je 21 poen. Hrvatski reprezentativac Zoran Planinić odigrao je samo jednu minutu za Netse, bez učinka.

Miami vodi 2-0 u pobjedama, a treća utakmica igra se u četvrtak u New Jerseyu.

I aktualni prvaci Detroit Pistonsi stigli su na pola puta, odnosno do vodstva 2-0. Za pobjedu 99-84 protiv Philadelphije najzaslužniji su bili Richard Hamilton sa 23 i Chauncey Billups sa 20 koševa.

Najbolji igrač Philadelphije Allen Iverson ubacio je 19 poena, uz očajan šut iz igre 7-24.

Treća utakmica igra se u Philadelphiji.

Seattle također ima vodstvo 2-0. Kod kuće je dobio Sacramento 105-93. Utakmica je riješena u trećoj četvrtini koju su domaćini dobili sa 15 poena viška, pa su prije posljednjih 12 minuta igre imali vodstvo 88-62.

Za Seattle Ray Allen zabio je 26, a Jerome James 19 koševa.

Bobby Jackson sa 17 i Mike Bibby sa 16 poena bili su najbolji kod Sacramenta.