Euroliga: 6 poena Tomića u porazu Reala

KOŠARKAŠI Maccabija pobijedili su na svom parketu u Tel Avivu madridski Real Madrid 81-76 u dvoboju 2. kola Top 16 faze Eurolige u F skupini. Maccabi je nakon 30 minuta igre imao 8 koševa prednosti, pa Realu nije pomoglo što je posljednju četvrtinu riješio u svoju korist s rezultatom 22-17.

Novopečeni hrvatski centar Reala Ante Tomić odigrao je solidno 13 minuta i 36 sekundi utakmice. Postigao je šest koševa uz šut 2-3 iz igre, 2-2 iz slobodnih bacanja. Svom je učinku dodao 4 skoka i jednu asistenciju, ali i dvije izgubljene lopte. Najbolji u Realu bili su Kaukenas sa 17 koševa i Lavrinovič s 13 poena i 6 skokova.

Izraelce je do pobjede briljantno vodio Amerikanac Alan Anderson, prošle sezone igrač Cibone. Ubacio je 20 poena uz šut 4-5 za dva poena, 1-3 za tricu i 9-9 iz slobodnih bacanja. Usto, imao je 8 skokova, četiri osvojene lopte, pet asistencija i čak 11 iznuđenih prekršaja! Sve to priskrbilo mu je fenomenalni valorizacijski indeks 40! Dobri su kod domaćina bili i Eidson sa 18 poena i šest skokova, odnosno Fischer sa 14 koševa.

Nakon što je u srijedu Efes Pilsen kao domaćin pobijedio Montepaschi 88-78 uz 17 koševa i 9 skokova odličnog Marija Kasuna, sve četiri momčadi u F skupini sada imaju omjer 1-1, što jamči veliku neizvjesnost u nastavku natjecanja…

Euroliga, 2. kolo Top 16 faze, skupina F:

Maccabi – Real Madrid 81:76

Srijeda:

Efes Pilsen – Montepaschi 88:78

Redoslijed: 1. Efes Pilsen 1-1, 2. Real Madrid 1-1, 3. Maccabi 1-1, 4. Montepaschi 1-1