Europski kup: Jelušić 5., a Fleiss 16. u slalomu

I DOK sutra u norveškom Lillehammeru počinje završnica Svjetskog kupa, u talijanskom Piancavallu održava se finale Europskog kupa. Danas su skijašice vozile slalom, a skijaši spust.

Svjetska juniorska viceprvakinja u slalomu Ana Jelušić osvojila je peto mjesto, zaostavši za pobjednicom 76 stotinki. Mlada Riječanka prvenstveno može biti zadovoljna drugom vožnjom u kojoj je ostvarila četvrto vrijeme.

Nika Fleiss bila je 16., zaostavši za sekundu i 72 stotinke za Austrijankom Elisabeth Goergl, koje slavila danas u Piancavallu. Drugo i treće mjesto također je pripalo skijašicam koje imaju prilično iskustva u Svjetskom kupu, Corini Gruenenfelder te Karin Truppe.

U spustu su dominirali Austrijanci. Među prvih pet, tek se je na treće mjesto uspio ugurati Šveđanin Patrik Jaerbyn.