Fenerbahče poražen u prvenstvu uoči susreta s Dinamom u Europa ligi

IDUĆI suparnik zagrebačkog Dinama u Europa ligi, turski velikan Fenerbahče, poražen je u derbiju 13. kola turskog prvenstva na gostovanju kod Trabzonspora s 1-2.

Trabzon je poveo u 50. minuti golom Čeha Filipa Novaka, na 2-0 je povisio Argentinac Jose Sosa u 75. minuti, a poraz Fenera ublažio je Švicarac Michael Frey u 82. minuti. Domaćin je imao i jedanaesterac u 26. minuti, ali je udarac Kolumbijca Huga Rodallege sjajno obranio Harun Tekin.

Fenerbahče je nakon ovog poraza pao na 15. mjesto s 13 bodova, samo jednim bodom više od zone ispadanja, dok je Trabzonspor sedmi s 19 bodova. Na vrhu ljestvice je Istanbul Basaksehir s 27 bodova i utakmicom manje.

Fenerbahče i Dinamo igrat će u četvrtak u Istanbulu susret 5. kola D skupine Europa lige. Hrvatski prvak je već osigurao prolaz, ali se Modri bore za prvo mjesto u skupini, dok su turskom sastavu bodovi važni u borbi za prolaz.