LIGE PETICE

FREIBURG - DORTMUND 0:4 Borussia sjajnim akcijama smanjila zaostatak za Bayernom

NASTAVLJA se utrka za Bundesligu. Borussia Dortmund u 30. je kolu pobijedila Freiburg 4:0 u gostima i tako ponovno došla na bod zaostatka za Kovačevim Bayernom.

Freiburg - Borussia Dortmund Live Score

Stvari za Favreovu momčad krenule su idealno golom Jadona Sancha iz 12. minute poslije lijepe akcije u kojoj je Englezu asistirao kapetan Marco Reus.

Pobjedu su gosti praktički potvrdili u 54. minuti kada je poslije lijepog dodavanja Guerreira Reus utrčao u prazan prostor i lako zabio u mrežu Schwolowa.

Posjed je, standardno, bio na strani Borussije, a za važna tri boda bile su joj dovoljne dvije maštovite akcije. Freiburg se mogao vratiti u 71. minuti, Waldschmidt je iz dobre situacije tukao pored gola.

Dortmund je uzvratio u 79. minuti golom Götzea poslije sjajne kontre koju je povukao Sancho, koji je prešao više od pola terena s loptom. Dodao je potom Reusu, a ovaj fino asistirao bivšem igraču Bayerna za treći gol.

Konačnih 4:0 postavio je Paco Alcacer golom iz penala.

U sljedećem kolu u velikom derbiju u Dortmundu dočekuju posrnuli Schalke.