Giriček 14, a Kukoč osam koševa, trener Utaha zaradio isključenje

CIJELE sezone trener Utaha Jerry Sloan kritizirao je svoje igrače zbog nedostatka angažmana. Sinoć to više nije mogao gledati i već je u prvoj četvrtini susreta protiv Minnesote zaradio isključenje.

Njegovo razočaranje posve je razumljivo budući da su košarkaši Utaha nakon početnih 12 minuta zaostajali 23 koša (831). Na kraju je Minnesota slavila sa 111:86.

Wally Szczerbiak postigao je 20, a Kevin Garnett 18 poena i 16 skokova. Minnesota se bori s Memphisom i Denverom za posljednje mjesto na Zapadu koje vodi u doigravanje. Memphis ima dvije, a Denver tri pobjede više od Minnesote.

Kod Utaha najbolji pojedinac bio je Gordan Giriček, koji je za 34 minute ostvario 14 koševa, 6 skokova i 4 asistencije.

Philadelphia je kod kuće dobila Charlotteu 106-103, a briljirao je Allen Iverson sa 48 koševa. Sixersi sada imaju samo pobjedu manje od Clevelanda, koji drži osmo mjesto na Istoku.

Philadelphiji je na ruku išao i poraz Clevelanda na gostovanju kod Indiane 77-98.

Kukočev Milwaukee poražen je u Bostonu 97-103, a hrvatski košarkaš je za 20 minuta postigao 8 koševa, 1 skok i 2 asistencije.

Boston su predvodili Ricky Davis sa 27 i Paul Pierce sa 26 poena.

Orlando je u produžetku izgubio od Chicaga 101-102 i time je svoju borbu za ulazak u play-off pretvorio u "nemoguću misiju". Odlučujuće koševe u posljednim sekundama produžetka zabio je Antonio Davis s linije slobodnih bacanja.

Mario Kasun nije ulazio u igru kod Orlanda.