Giričekovih 10 poena za pobjedu protiv Rocketsa, Boston poražen u New Orleansu

NAKON jedne utakmice pauze, Gordan Giriček se vratio na parket i u pobjedi Phoenixa protiv Houstona 122-113 postigao deset poena.

Houston je tako nakon 22 uzastopne pobjede ostvario tri poraza u posljednje četiri utakmice, a kod Phoenixa nisu imali pretjerano šanse već nakon prve četvrtine. Tih dvanaest minuta Phoenix je dobio sa čak 38-21.

Gordan Giriček zbog laganog podljeva na desnom kvadricepsu nije igrao posljednju utakmicu za Phoenix, ali je već u subotu bio spreman, te je odigrao 23 minute. Za to je vrijeme postigao 10 poena, uz jednu asistenciju, te izgubljenu i osvojenu loptu. Za dva je gađao 3-5, za tri 0-2, te je pogodio oba slobodna bacanja.

Igrač utakmice je bio Amare Stoudemire koji je pogodio svih 20 slobodnih bacanja. Ukupno je postigao 38 poena uz 13 skokova. Shaquille O'Neal je također bio odličan sa 23 poena i 13 skokova i ključ utakmice je bila daleko bolja igra Phoenixa od suparnika pod koševima. Kod gostiju je najbolji bio Tracy McGrady sa 30 poena, devet asistencija i osam skokova.

Boston je ubilježio četrnaesti poraz, New Orleans je bio bolji 113-106, makar je tijekom prvog poluvremena Boston imao i petnaest poena razlike. Četiri minute prije kraja još je bilo neizvjesno (104-101), ali je završnicu sjajno odigrao domaći igrač David West.

Ukupno je postigao 37 poena, te je čak nadmašio najboljeg igrača New Orleansa Chrisa Paula (19 poena i sedam asistencija). Kod Bostona su najbolji strijelci bili Pierce sa 28 i Rondo sa 23 poena.

Milwaukee je drugi put ove sezone, u tri ogleda, pobijedio Cleveland, ovaj put 108-98. Unatoč 29 poena LeBron James je imao iznimno loš šut 9-25.

Bitnu pobjedu je ostvarila Atlanta koja se bori za plasman među osam najboljih na Istoku. Pobijedili su treću momčad konferencije, sastav Orlanda, a novu sjajnu utakmicu je odigrao Joe Johnson. Postigao je 34 poena, uz sedam asistencija i pet skokova. Vrlo dobar je bio Mike Bibby sa 20 poena i osam asistencija.