Glasgow Rangers i Club Brugge u Ligi prvaka, pogoci Prše i Balabana

ŠKOTSKI nogometni prvak Glasgow Rangers nije dozvolio nikakvo iznenađenje i sa dvije pobjede protiv ciparskog prvaka Anorthosis Famagouste plasirao se u Ligu prvaka.

Rangers je u prvom dvoboju na Cipru pobijedio 2:1, dok je u uzvratu u Glasgowu slavio 2:0.

Prvi pogodak za Rangers postigao je Buffel u 39. minuti, a pobjedu škotske momčadi potvrdio je napadač hrvatske vrste Dado Pršo pogotkom u 58. minuti.

Nogometaši belgijskog prvaka Club Bruggea plasirali su se u Ligu prvaka nakon što su boljim izvođenjem jedanaesteraca pobijedili norvešku Valarengu 4:3. Utakmica je u regularnom dijelu završila rezultatom 1:0 za Brugge.

Najzaslužniji za trijumf belgijske momčadi bili su hrvatski reprezentativci Boško Balaban i Tomislav Butina.

Balaban je pogotkom u 78. minuti osigurao domaćinu minimalnu pobjedu. Identičnim rezultatom završila je i prva utakmica u Oslu, pa je pobjednik dobiven izvođenjem jedanaesteraca.

Prilikom udaraca s "kreča" briljirala je jedinica hrvatske vrste - Butina je obranio udarce Hulskeru i Dos Santosu, što je bilo dovoljno za trijumf domaćina.

Posljednji kazneni udarac za Brugge realizirao je Balaban za pobjedu 4:3.

Rezultati:
Slavia Prag - ANDERLECHT 0:2 (ukupno 4:1 za Anderlecht)
Debrecen - MANCHESTER UNITED 0:3 (ukupno 6:0 za ManU)
AJAX - Brondby Kopenhagen 3:1 (ukupno 5:3 za Ajax)

WERDER BREMEN - Basel 3:0 (ukupno 4:2 za Werder)
GLASGOW RANGERS - Anorthosis Famagusta 2:0 (ukupno 4:1 za Rangers)
INTER - Šahtar Donjeck 1:1 (ukupno 3:1 za Inter)

Utorak:

Lokomotiv Moskva - RAPID 0:1 (ukupno 2:1 za Rapid)
Partizan - ARTMEDIA PETRŽALKA 0:0 (ukupno 4:3 za Artmediu nakon izvođenja jedanaesteraca)
THUN - Malmo 3:0 (ukupno 4:0 za Thun)
ROSENBORG - Steaua Bukurešt 3:2 (ukupno 4:3 za Rosenborg)
UDINESE - Sporting 3:2 (ukupno 4:2 za Udinese)
Monaco - REAL BETIS 2:2 (ukupno 3:2 za Betis)
PANATHINAIKOS - Wisla Krakov 4:1 (produžeci, ukupno 5:4 za Pao)
LIVERPOOL - CSKA Sofija 0:1 (ukupno 3:2 za Liverpool)

Napomena - velikim slovima ispisani su klubovi koji su izborili plasman u Ligu prvaka