Hajduk bolji od Rijeke, Varteks slavio u Kranjčevićevoj, remi Intera i Pule

HAJDUK je slavio u jadranskom derbiju. Golovima Munhoza i Ćaćića potpuno je zasluženo došao do tri boda, te se na taj način probio na treće mjesto prvenstvene ljestvice, na samo jedan bod zaostatka za drugoplasiranom Rijekom. Da li to znači da su Splićani napokon izašli iz krize?

Današnjom pobjedom Varteks se pomaknuo prema sredini ljestvice i sada se nalazi na sedmom mjestu. Zagreb je ostao na desetom mjestu, a sve više se čini da će mlada momčad "pjesnika" ovu sezone provesti u borbi za opstanak.

Inter je u Puli odigrao neodlučeno, 1:1. Zaprešićani su nakon ove utakmice učvrstili vodstvo na ljestvici. Razlika između Zaprešićana i drugoplasirane Rijeke sad iznosi četiri boda.

Slaven Belupo, koji igra preporođeno od dolaska Branka Karačića, došao je do nova tri boda. Golom Karabatića u Koprivnici je svladan Zadar.

Međimurje i Osijek odigrali su neodlučeno. Osiječani su dva puta vodili, a Čakovčani su dostizali rezultat. Međimurje je i dalje na posljednjem mjestu, ali zahvaljujući porazima Zadra i Zagreba primakli su im se na bod, odnosno dva boda zaostatka.

Hajduk je slavio u jadranskom derbiju. Golovima Munhoza i Ćaćića potpuno je zasluženo došao do tri boda.

Nakon nekoliko dobrih prilika Splićani su došli u vodstvo u 16. minuti. Vejić je tada uposlio Urugvajca Munhoza koji je iskoristio pogrešku riječke obrane i postigao svoj prvi pogodak u "bilom" dresu.

U prilici za postizanje pogotka bio je Frane Ćaćić u 27. minuti, ali njegov udarac je vratar Riječana Ivica Marić odbio u korner.

Rijeka je jedinu priliku u prvom poluvremenu imala u 43. minuti. Tada se Erceg našao sam ispred Kalea, ali Hajdukov vratar je uspio sačuvati svoju mrežu netaknutom.

Hajduk je drugo poluvrijeme, kao i prvo, otvorio s nekoliko dobrih prilika, a to je rezultiralo jedanaestercem za Hajduk u 70. minuti nakon što je Tkalčević srušio Munhoza. Vodstvo Hajduka je s kreča povećao Frane Ćaćić.

U prvoj minuti sudačke nadoknade Dragan Blatnjak je umalo postigao i treći gol za Hajduk, ali loptu je zaustavio unutarnji dio vratnice.

Utakmica je odigrana na Poljudu pred 3000 gledatelja, a sudio ju je Marin Mlinar iz Zagreba.

Vidović je u 11. minuti proigrao Đalovića koji se našao u stopostotnoj prilici, ali njegov udarac zaustavila je greda.

Đalović je u 14. minuti probio desnu stranu, a Mladen Pelaić je pucao slabo, te je Rumbak bez većih problema uhvatio loptu.

Svega par minuta kasnije u prilici je bio Pavličić, ali na vratima Zagreba siguran je bio Stojkić.

U 30. minuti, nakon kontre Varteksa, Pavličić je loptu proslijedio do Halilovića koji ju je poslao u bliži Sojkićev kut i time doveo Varteks u vodstvo od 1:0.

Leon Benko je u 40. minuti umalo povećao Vatreksovo vodstvo. Ipak, Zagreb je spasila vratnica.

Prvu priliku u drugom poluvremenu imao je Zagreb u 50. minuti. Čutura je ubacio u kazneni prostor, a Đalović je glavom loptu prebacio preko gola.

U 71. minuti Pavličić je mogao riješiti utakmicu, ali dao si je predug for i Stojkić je uspio doći do lopte.

Utakmica je odigrana na stadionu u Kranjčevićevoj pred 1500 gledatelja, a sudio je Domagoj Vučkov iz Rijeke.

U 25. minuti Franja je pucao s dvadesetak metara, a Iveša je uz pomoć svoje obrane uspio loptu izbaciti u korner.

Luka Modrić u 38. minuti dolazi do lopte, prebacuje Ivešu i dovodi Inter u vodstvo od 1:0.

Jerneić je u 44. minuti loptu ubacio u kazneni prostor, Horvat ju nije uspio uhvatiti, ali zato je Stošić glavom postigao pogodak i izjednačio rezultat na 1:1.

Kosić je izveo slobodan udarac s 27 metara u 68. minuti, ali pogodio je vlastitog igrača koji je stajao pred Interovim golom.

Nakon ubačaja Lukunića u 88. minuti Šehić je pucao glavom, ali lopta je otišla pored gola.

Utakmica je odigrana na SRC Veruda pred 2000 gledatelja, a sudio je Igor Pristovnik iz Zagreba.

U 20. minuti u prilici je bio igrač Zadra Jurjević, ali napravio je korak previše.

Svega minutu kasnije Dodik je snažno tukao s desetak metara, ali lopta je otišla iznad gola.

U 56. minuti poveo je Slaven Belupo. Višković je ubacio za Karabatića koji je glavom poslao loptu u mrežu.

Sredinom drugog poluvremena odličnu priliku za Slaven Belupo imao je Ivica Karabogdan, ali bio je neprecizan.

Utakmica je odigrana na Gradskom stadionu u Koprivnici pred 2000 gledatelja, a sudio je Igor Križarić iz Čakovca.

U dvoboju desetog kola nogometnog prvenstva Hrvatske Međimurje i Osijek igrali su 2:2 (0:1).

Strijelci: 0:1 Mikulić (39-11m), 1:1 Žuljević (48), 1:2 Mikulić (55-11m), 2:2 Čordaš (71).

Pred 1.000 gledatelja sudio je Edi Šunjić iz Splita.

Pripremio: Vedran Prga