Indiana slavila u Miamiu, Lakersi poraženi od Phoenixa

U JEDINE dvije utakmice odigrane noćas u NBA ligi slavili su gosti. Indiana je u Miamiu pobijedila Heat 105:102, dok je Phoenix slavio u Los Angelesu protiv Lakersa 122:112.

Indiana je u American Airlines Areni još jednom dokazala kako ima igru za Miami upisavši 13. pobjedu u posljednjih 14 međusobnih susreta u regularnom dijelu sezone. Trijumf gostiju olakšala je ozljeda Shaquilla ONeala (18 koševa, šest skokova), koji je u zadnjoj četvrtini iskrenuo gležanj kada je doskočio na nogu Rona Artesta.

"Shaq će pauzirati nekoliko dana, nadam se kako se ne radi o težoj ozlijedi." - kazao je trener Heata, Stan Van Gundy.

Indiana je u drugom poluvremenu imala 14 koševa viška (73:59) i činilo se kako je susret razriješen, no domaćin je natjerao Pacerse da promaše 10 uzastopnih napada i serijom 14:6 vratio se u susret. Sredinom posljednje četvrtine Miami je došao na 93:93, no u neizvjesnoj završnici pobjeda je ipak pripala gostima.

Miami je imao priliku izboriti produžetak, no suci su presudili da je najbolji igrač utakmice Dwyan Wada (31 koš, 10 asistencija) pogodio tricu nakon zvuka sirene. Indianu su predvodili Jermaine ONeal (27 koševa) i Ron Artest (22 koša).

U drugom dvoboju Phoenix je pred 18.997 gledatelja u Staples Centru nanio poraz Lakersima premda je Kobe Bryant upisao 39 koševa, sedam skokova i pet asistencija. Sunsi su u završnici utakmice umalo prosuli veliko vodstvo, imali su 17 razlike i činilo se kako će se ponoviti priča iz utakmice s Dallasom.

Tada su također u zadnjoj četvrtini imali 17 razlike pa su izgubili. No, ovoga puta su izdržali do kraja. Lakersi su se približili na minus tri, no gosti su serijom 7:0 umirili domaćine. Sunse su predvodili Shawn Marion (30 koševa, 11 skokova), James Jones (17) i Steve Nash (12 koševa i 17 asistencija), a još četvorica igrača imala su dvoznamenkasti broj koševa.

U redovima Lakersa osima Bryanta još su dvojica igrača ubacila više od 10 koševa - Lamar Odom (23 koša, 16 skokova i 8 asistencija), te Smush Parker (21 koš).

NORTHWEST DIVISION

1. Minnesota 1 0 1.000 -