Jedan od najvećih preokreta: Zenit nakon produžetaka slavio 8:1 i nadoknadio 0:4

Screenshot (Youtube)

NEVJEROJATAN je način na koji je Zenit prošao u play-off Europa lige. Ruski klub u Bjelorusiji je u prvom susretu izgubio 0:4 od Dinama iz Minska. U uzvratu je Zenit pred praznim stadionom nakon produžetaka slavio 8:1.

Paredes je iz slobodnjaka načeo Bjeloruse u 22. minuti, a Noboa također iz slobodnjaka u 66. minuti pogodio za 2:0. Tada je Zenit imao još 25 minuta za postizanje dva pogotka kako bi izborio produžetke. A nakon što je Paredes u 72. minuti dobio crveni karton, mnogi su otpisali Ruse.

Međutim, junak Zenita bio je Dzyuba koji je golovima u 75. i 79. minuti odveo utakmicu u produžetke. A u produžecima odmah šok za domaću momčad - gosti su zabili preko Yahaye.

Ponovno je Zenit imao 20 minuta za dva pogotka i ponovno je uspio. Ne samo da je zabio dva, već je postigao četiri te napravio jedan od najvećih preokreta u povijesti nogometa. Dva gola je u produžetku zabio Mak, a po jedan Driussi i Dzyuba.