LIGA PRVAKA

Kovačić strijelac u remiju Chelseaja i Valencije, Zenit rutinski protiv Lyona

VALENCIA i Chelsea odigrali su 2:2 na Mestalli u utakmici 5. kola grupne faze Lige prvaka te tako zauzeli prve dvije pozicije u skupini barem do utakmice Lillea i Ajaxa koja se igra od 21 sat.

Domaća momčad bolje je otvorila utakmicu, a onda je u 40. minuti i povela preko Carlosa Solera. Samo minutu kasnije Mateo Kovačić zabio je svoj prvi klupski pogodak nakon 145 utakmica posta i s 1:1 se otišlo na poluvrijeme.

Nedugo nakon početka drugog dijela, u 51. minuti, Christian Pulisic upisao se u strijelce i preokrenuo rezultat na stranu Chelseaja, a konačni rezultat postavio je Daniel Wass u 82. minuti.

U drugoj utakmici večeri Zenit je slavio protiv Lyona pogocima Artema Dzyube u 42. minuti i Mohameda Ozdoeva u 84. minuti.

Zenit je ovom pobjedom preskočio Lyon na tablici i zauzeo drugo mjesto skupine bez obzira na to što ima sedam bodova kao i Lyon jer ima bolji međusobni omjer. Od 21 sat u ovoj skupini igraju prvoplasirani Leipzig i zadnja Benfica.