Liga za prvaka: Poraz Zagreba u Koprivnici, Inter bolji od Rijeke

U SUSRETIMA Lige za prvaka Inter je pobijedio Rijeku s 3:2, dok je Slaven Belupo bio bolji od Zagreba s 2:0.

- 4. minuta, Posavec iz slobodnog udarca pogađa za vodstvo domaćina od 1:0

- 51. minuta, Mario Dodik postiže zgoditak za 2:0 Slaven Belupa
- pred 1.500 gledatelja sudio je Bebek iz Rijeke.

Vrlo uzbudljiva i golovima bogata utakmica odigrana je danas na stadionu Intera u Zaprešiću. Prvi gol koji je pao već u petoj minuti igre najavio je zanimljivu utakmicu, a do kraja prvog poluvremena, domaćini su uspjeli izjednačiti autogolom nesmotrenog Tkalčevića.

Tkalčević je u 17. minuti lošim dodavanjem glavom prevario svog golmana i lopta je završila u golu, zbog čega je vidno popustila koncentracija gostujuće momčadi. Do kraja poluvremena nije bilo golova pa su momčadi u svlačionicu otišle s neriješenim rezultatom.

U drugom poluvremenu strijelac gola za prvo vodstvo domaćina je Antonio Franja u 50. minuti. Izjednačenje postiže svojim 15 ovosezonskim golom Tomislav Erceg u 64. minuti.

Konačnih 3:2 postavio je Interov odličan napadač Zoran Zekić u 79. minuti. Utakmica u Zaprešiću odigrana je pred 2.000 gledatelja, a treba spomenuti i ustrajno navijanje Interovih navijača koji su tijekom cijele utakmice bodrili svoje igrače.

Tijek susreta:
- 14.00h, Svilokos pred otprilike tisuću gledatelja označio početak utakmice

- 5. minuta, igrač Rijeke Igor Novaković iskoristio je nesmotrenost Interove obrane i zabio gol za vodstvo gostiju od 1:0
- 17. minuta, nepažnjom Tkalčevića koji je glavom prevario svog vratara Radmana, Inter je autogolom Rijeke izjednačio na 1:1
- 22. minuta, Inter nije iskoristio odličnu priliku pred vratima Radmana
- 24. minuta, Novaković nakon odličnog prodora po desnoj strani neprecizno šutira i propušta odličnu priliku za vodstvo gostiju
- 33. minuta, nakon prekršaj Riječana Radeljić nije iskoristio slobodan udarac s 20-ak metara te nisko šutira u živi zid
- 37. minuta, brzom akcijom Mitu i Erceg su došli pred 16-arac Intera, međutim Ercegov pokušaj loba završio visoko iznad gola
- 44. minuta, Radman odličnom obranom spriječio Zekićev pokušaj za vodstvo domaćina
- nakon 46. minuta igre obje momčadi odlaze u svlačionicu s jednim postignutim golom

Drugo poluvrijeme:
-
14.59h, Svilokos svira početak drugog poluvremena
- 50. minuta, Antonio Franja zabija gol za prvo vodstvo domaćina od 2:1
- 55. minuta, Interov igrač Davor Piškor dobio žuti karton zbog prekršaja nad Linićem
- 64. minuta, Tomislav Erceg postiže svoj 15 zgoditak sezone i izjednačava rezultat na 2:2
- 77. minuta, Interov branič Tomislav Ceraj dolazi u odličnu priliku za šut, međutim lopta odlazi pokraj Radmana
- 78. minuta, Zekić ima izvrsnu priliku pred vratima Rijeke, no nepreciznim ubacivanjem lopta odlazi u aut
- 79. minuta, nakon što je Radman obranio izvrstan udarac Poljaka, loptu prima Zoran Zekić i precizno šutira za vodstvo Intera od 3:2
- 85. minuta, Gondžić zbog uklizavanja na Darija Kneževića dobio žuti karton
- do kraja utakmice bile su još dvije odlične akcije domaćina te jedan riječka, međutim do kraja susreta golova nije bilo.
- pred oko dvije tisuće gledatelja na stadionu u Zaprešiću sudio je sudac Svilokos iz Siska.