Liverpool na klasu Salaha ponovno pobjegao Cityju na sedam bodova

LIVERPOOL je došao do prve pobjede u 2019. godini, pao je Brighton 1:0 golom Mohameda Salaha iz penala u 50. minuti.

Domaćin je dobro ograničio moćnog lidera Premiershipa pa od nogometa u prvom poluvremenu nismo vidjeli ništa - niti jedan udarac u okvir nije viđen s obje strane.

U nastavak utakmice Kloppova momčad krenula je furioznije što je rezultiralo Salahovom majstorijom u 49. minuti kada je izvrtio protivničkog igrača Grossa.

Španjolac je srušio Egipćanina pa je Kevin Friend svirao penal kojeg je Salah pretvorio u, ispostavit će se, važna tri boda.

Do kraja utakmice Redsi su imali još nekoliko šansi, Wijnaldum, Mane i Salah nisu bili precizni, a Brighton nije imao niti jedan udarac u okvir gola Alissona Beckera u 90 minuta.

Dejan Lovren zbog ozljede nije igrao, na njegovoj poziciji zaigrao je veznjak Fabinho. Sada Liverpool ima sedam bodova prednosti ispred Manchester Cityja koji u ponedjeljak dočekuje Wolvese na Etihadu.