HNL

LOKOMOTIVA - HAJDUK 0:0 Hajduk u očajnoj utakmici ostao iza Dinama

HAJDUK je u 12. kolu HNL-a odigrao 0:0 protiv Lokomotive i ostao iza prvog Dinama.

U očajnom derbiju kola Splićani nisu osvojili tri boda koja su im trebala da preuzmu prvo mjesto HNL-a.

Prva prilika stigla je s Lokomotivine strane. U petoj minuti Uzuni je pucao, ali preko gola Hajduka. U 14. minuti navijači su vidjeli i najbolju priliku za gol na utakmici. Hamza je bio sam ispred Grbića, ali veznjak Bijelih pogodio je stativu. U 32. minuti je i Lokomotiva imala veliku priliku. Uzuni je pucao sa sedam metara, ali Posavec je sjajnom reakcijom spasio svoju momčad.

U nastavku, točnije u 52. minuti, druga velika prilika za Hajduk. Juranović je odlično ubacio, a Bradarić glavom puca malo pored gola. Nakon te prilike igra je stala na obje strane.

U drugom dijelu nezadovoljstvo Hajdukovih navijača naraslo je zbog nepovezane igre Burićevih igrača. Navijači na zapadnoj tribini žestoko su protestirali i tražili su od Burića zamjene. U jednom trenutku prema treneru Hajduka poletjela je plastična boca i pala je u teren. Burić je ušao na travnjak prvom prilikom kad se igra prebacila na drugu stranu i maknuo bocu s igrališta. Navijači sa zapadne tribine su tražili njegov odlazak.

U sljedećem kolu Hajduk na svom terenu igra protiv Slaven Belupa, a Lokomotiva ide u goste kod Istre.

Sastavi:

HAJDUK: Posavec, Juranović, Svatok, Simić, Čolina, Bradarić, Hamza, Caktaš, Jurić, Jradi, Jairo.

LOKOMOTIVA: Grbić, Kolinger, Cokaj, Marković, Jakić, Karačić, Mersinaj, Uzuni, Kastrati, Sammir, Budimir.