Lokomotiva ima novu zvijezdu: Tinejdžer najbolji strijelac HNL-a

U PRVOJ utakmici 4. kola Prve HNL Lokomotiva je u Puli pobijedila Istru 1961 sa 2:1, a junak utakmice još jednom je bio mladi Lovro Majer.

19-godišnji ofenzivac je u 24. minuti, na asistenciju Kolara, zabio za vodstvo Lokosa, a u 39. pogodio iz jedanaesterca za 0:2. Tek u 59. minuti Istra je smanjila zaostatak, ali nije uspjela doći do boda.

Majer predvodi listu strijelaca sa tri pogotka ove sezone. U prošlom kolu je zabio Rudešu, a na otvaranju sezone asistirao za jedini gol u porazu od Hajduka 1:3.

Pred 1.000 gledatelja na stadionu "Aldo Drosina" sudio je Batinić iz Osijeka.

Prvom pobjedom u sezoni Lokomotiva je stigla na šesto mjesto s četiri boda, dok je Istra 1961 ostala na devetom mjestu s jednim bodom. Na vrhu je Rijeka s maksimalnih devet bodova, dok je posljednja Cibalia bez bodova.