Manchester United sve bliži tituli, Chelsea i dalje u utrci

DO KRAJA engleske Premierlige ostalo je jos 7 kola, a razmak između Manchester Uniteda i Chelseae je i nakon današnjih utakmica ostao 6 bodova.

Izgledalo je da će u Manchesteru Newcastle prirediti iznenađenje, jer je ranim (29. minuta) pogotkom Derbyshirea vodio i čvrsto drzao konce igre u svojim rukama. No, Fergusonova trupa umarširala je u drugo poluvrijeme odlučna spriječiti iznenađenje.

Prvo je Pol Scholes u 61. minuti podigao svih 76.000 gledatelja na noge krasnim pogotkom. Trinest miinuta kasnije Carrick je strpao loptu iza leđa vratara gostiju, Friedela.

Koreanac Park i Norvežanin Solskjer su pogodcima u posljednjih 10 minuta dovrsili posao.

Iako je zakovan za dno tablice, Watford se ogorčeno borio za svaku loptu, na svakom metru terena zagorčavajući život Chelseaovim (Abramovićevim) zvijezdama.

Tek je Salomon Kalou u sudačkoj nadoknadi pogotkom glavom uspio zadržati Chelseau u potjeri za Manchester Unitedom. Od ostalih rezultata treba spomenuti iznenađujuću pobjedu West Hama nad Middlessborougha od 2:0 kojom je  londonski tim ponovo oživio šanse za ostanak u Premieru.