MPC Capitals - Zadar 73:71

U SUSRETU 4. kola C skupine Uleb kupa košarkaši nizozemskog MPC Capitalsa su na domaćem terenu pobijedili Zadar 73:71 (19:24, 14:15, 25:20, 15:12).

Utakmica je riješena u samoj završnici. Tri minute prije kraja Zadar je zaostajao samo jedan koš (67-68). Domaćini su zatim upisali pet poena zaredom i došli su do prednosti 73-67. Ipak, koševima Hilla i Banića Zadar je smanjio na 71-73. Zadrani su mogli doći i do pobjede, ali su u posljednjoj minuti promašili tri pokušaja za tri poena.

Tako su košarkaši Zadra propustili upisati treću uzastopnu pobjedu, koja bi ih dovela na čelno mjesto u C skupini. Budući je Cholet poražen od Maroussija, a Oostende je pobijedio Gran Canariju sada sve momčadi u C skupini imaju po dvije pobjede i dva poraza.

Kod Zadra najbolji su bili Banić sa 16 poena i 8 skokova, Hill je upisao 18 koševa, a Gečevski 14 poena i 9 skokova.

Domaćine su predvodili Reed sa 26 i Young sa 23 koševa.

MPC Capitals: MCGUTHRIE 6, MELDERIS 5, NOVAK 5, REED 26, YOUNG 23, AKERBOOM 5, HULZEBOS, JANSEN, KRIISA, VALMO 3, TIMMERMANIS.

Zadar: BANIĆ 16, GEČEVSKI 14, HILL 18, JOHNSON 13, ŠTEMBERGER 7, BARAČ, LALIĆ 2, NAGLIĆ, ŠPRALJA, STIPČEVIĆ, VLADOVIĆ 1.