NBA liga: Nezaustavljivi Houston i dalje gazi

KOŠARKAŠI Houston Rocketsa ostvarili su i 21. uzastopnu pobjedu i time ostvarili drugi najduži pobjednički niz u povijesti NBA lige.

Houston je kod kuće slavio protiv Charlotte 89-80 nošen na krilima Tracyja McGradyja s 30 koševa, a ovom pobjedom prešli su Milwaukee Buckse, koji su sezone 1970./1971. ostvarili 20. pobjeda u nizu. Dužu pobjedničku seriju imali su samo Los Angeles Lakersi u sezoni 1971./1972. kada su ostvarili 33 pobjede zaredom.

Alston je za Houston dodao 17 koševa, dok je Scola ubacio 13. Kod Charlotte, najbolji su bili Richardson s 28 poena i Okafor s 23.

Utah Jazz je iznenađujuće visoko slavio na gostovanju kod Boston Celticsa 110-92 i tako prekinuo njihov niz od deset uzastopnih pobjeda. Deron Williams (šut za dva 7/9, trice 1/1, sl. bacanja 17/18) predvodio je gostujući orkestar s 32 koša, dok je Carlos Boozer ubacio 17 koševa uz 12 skokova.

Kod poraženog Bostona, najbolji je bio Kevin Garnett s 15 koševa, četiri blokade i šest asistencija. Ray Allen ozlijedio je gležanj lijeve noge u prvoj četvrtini utakmice i nije se vratio do kraja.

U možda i najneizvjesnijoj utakmici večeri, Detroit je na domaćem parketu slavio protiv San Antonija 84-80. Richard Hamilton zabio je presudnu tricu 20 sekundi prije kraja utakmice koja je otvorila vrata pobjedi, a ukupno je postigao 25 poena. Prince je dodao 17 a Wallace 10 koševa za Detroit, dok su kod San Antonija najbolji bili Parker s 26 koševa i Tim Duncan s 20 koševa i deset skokova.

New Orleans Hornetsi su na domaćem terenu slavili protiv Lakersa 108-98, a “stršljenove” je do pobjede vodio Chris Paul s 27 koševa i 17 asistencija. Kod Lakersa najbolji je bio Kobe Bryant s 36 koševa i devet asistencija, a Paul Gasol ozlijedio je gležanj lijeve noge već nakon 2 i pol minute igre u prvoj četvrtini, te nije igrao do kraja utakmice. Lakersima je poraz od New Orleansa tek treći u posljednjih sedamnaest utakmica.

Minnesota je slavila na gostovanju kod Seattlea 121-116, a sedam igrača s dvoznamenkastim brojem poena predvodio je Ryan Gomes s 23 koša i 15 skokova. Randy Foye dodao je 21 a Al Jefferson 16 koševa za Minnesotu, dok su kod Seattlea najbolji bili Kevin Durant s 24 koša i Jeff Green s 18.

Najuvjerljiviju pobjedu večeri ostvarili su Denver Nuggetsi, na domaćem parketu protiv Toronto Raptorsa slavili su 137-105. Allen Iverson je unatoč napuknutom prstu ubacio 28 koševa, dok je Carmelo Anthony ubacio 22 za petu domaću pobjedu Nuggetsa zaredom, koji u svojoj dvorani protiv momčadi Istoka ove sezone imaju omjer 13-2. Marcus Camby dodao je 17 koševa i deset skokova, a bivši “cibos” Chucky Atkins zabio je također 17 koševa uz pet pogođenih trica.

Kod Toronta, koji je i osmu utakmicu zaredom igrao bez najboljeg igrača Chrisa Bosha zbog ozljede koljena, najefikasniji je bio Parker s 19 koševa.