CHAMPIONSHIP

Nekadašnji Dinamov talent zabio treći gol sezone. Momčad mu izgubila 1:6

BIRMINGHAM je pretrpio rezultatski uvjerljiv 1:6 poraz na gostovanju kod Blackpoola u susretu 43. kola engleskog Championshipa, a jedini strijelac za poraženu momčad bio je nekadašnji Dinamov talent Ivan Šunjić.

Njegov treći gol ove sezone nije imao nikakav značaj za momčad koja je pala u zaostatak u trećoj minuti, do poluvremena zaostajala tri, a do trenutka u kojem je on zabio, u 63. minuti, i četiri pogotka. Ukupno je Šunjić na učinku od tri gola i dvije asistencije u 40 odigranih utakmica za klub u ovoj sezoni. Ranije je zabijao Cardiffu i Fulhamu te je bio asistent u utakmicama protiv Barnsleyja i Bournemoutha.

Unatoč golijadi, Blackpool - Birmingham nije bila utakmica s najviše postignutih pogodaka. Osam ih je postignuto u ogledu između Readinga i Swansea Cityja. Domaćin je poveo, potom pao u zaostatak 1:4, a do boda stigao u petoj minuti sudačkog produžetka, kad je Tom McIntyre zabio za konačnih 4:4.