OSIJEK - GORICA 0:1 Senzacionalna Gorica, Zwolinski najbolji strijelac lige

GORICA nastavlja raditi čuda u HNL-u ove sezone. Debitanti u prvoj ligi u osmom su kolu srušili Osijek u Gradskom vrtu s 1:0 i trenutačno dijele treće mjesto sa samo bodom manje od drugoplasiranog Osijeka.

Gol odluke zabio je Lukasz Piotr Zwolinski u 57. minuti. Poljaku je ovo već šesti gol u HNL-u čime je najbolji strijelac lige.

Novak u Prvoj ligi Gorica došla je do još jedne vrijedne pobjede u gostima, a nakon što su slavili na Poljudu, Goričani su šokirali i drugoplasirani Osijek u Gradskom vrtu.

Gorica je do pobjede došla u 57. minuti kada je Lukasz Zwolinski preciznim udarcem iskosa pogodio same rašlje vrata Osijeka, a Poljak je šestim golom sezone učvrstio svoje vodstvo na ljestvici najboljih strijelaca Prve HNL. U 72. minuti igrač Osijeka Kamenar je pogodio vratnicu, a dokraja susreta Osječani, unatoč brojnim prilikama, nisu uspjeli doći do izjednačenja.

Osijek je ostao drugi s 14 bodova, a Gorica je peta s bodom manje.

Pred 1000 gledatelja na stadionu Gradski vrt sudio je Vučković iz Zagreba.

Strijelac: 0-1 Zwolinski (57)