copa libertadores

Palmeiras obranio titulu u Copa Libertadoresu nakon nevjerojatne greške obrane

NOGOMETAŠI Palmeirasa obranili su titulu najbolje južnoameričke momčadi nakon što su sinoć u finalu Copa Libertadoresa u Montevideu nakon produžetka pobijedili Flamengo 2:1.

Palmeiras je poveo već u 5. minuti nakon fantastične kontre, koju je u gol pretvorio Raphael Veiga. Flamengo, koji je uoči finala bio velik favorit na kladionicama, izjednačio je golom Gabriela Barbose, koji je zabio zahvaljujući slaboj intervenciji Palmeirasova golmana, i tako je uveo susret u produžetak.

Palmeiras je do pobjede došao u 95. minuti zahvaljujući nevjerojatnoj pogrešci Andreasa Pereire, koji je u Brazilu na posudbi iz Manchester Uniteda. Njemu je David Luiz odigrao jednu laganu loptu, a Pereira je potpuno neshvatljivo izgubio ravnotežu i predao loptu Deyversonu, koji se sjurio u šesnaesterac i zabio za veliko slavlje navijača Palmeirasa.

> KLIKNI OVDJE I POGLEDAJ POBJEDNIČKI GOL PALMEIRASA

Taj klub prvi je nakon Boca Juniorsa (2000. i 2001.) koji je obranio titulu u Copa Libertadoresu, a ovo mu je ukupno treći naslov u ovom natjecanju.