Partizanu bod u Švicarskoj, Kramarić izgubio, Vida i Pivarić preokrenuli

SKENDERBEU je bio na pragu još jednog velikog rezultata nakon što je izbacio zagrebački Dinamo, a onda protiv kijevskog u 1. kolu skupine B Europske lige na poluvremenu vodio 1:0.

No domaćini su u prve četiri minute nastavka okrenuli susret golovima Sidorčuka i Moraesa, a Mbokadni je u 65. minuti iz penala zabio za konačnih 3:1. Domagoj Vida i Josip Pivarić odigrali su svih 90 minuta u redovima Dinama.

Te sreće nije bio Andrej Kramarić čiji Hoffenheim je poveo u 24. minuti preko Wagnera protiv Brage. Portugalci su u sudačkoj nadoknadi prvog dijela izjednačili preko Teixeire pa u 50. okrenuli utakmicu golom Souse, na što Nijemci do kraja susreta nisu imali odgovora.

Partizan je poveo u Bernu protiv Young Boysa u 11. minuti preko Jankovića, no domaćini su golom Fassnachta tri minute kasnije izjednačili na 1:1. To je bio i konačni rezultat s kojim će Beograđani biti prezadovoljni jer su Švicarci promašili nekoliko velikih prilika i potpuno su dominirali.

Europska liga, 1. kolo:

Atalanta - Everton 3:0 (Masiello 27', Gomez 41', Cristante 44')

Villarreal - Astana 3:1 (Sansone 16', Bakambu 75', Čerjišev 77' / Logvinenko 68')

Slavia Prag - Maccabi 1:0 (Necid 12')

Dinamo Kijev - Skenderbeu 3:1 (Sidorčuk 47', Moraes 49', Mbokani 65'-11m / Muzaka 39')

Young Boys - Partizan 1:1 (Fassnacht 14' / Janković 11')

Apollon - Lyon 1:1 (Sardinero 90'+1' / Depay 53'-11m)

Hoffenheim - Braga 1:2 (Wagner 24' / Teixeira 45'+1', Sousa 50')

Istanbul BB - Ludogorec 0:0

Fastav Zlin - Šerif Tiraspolj 0:0

Kopenhagen - Lokomotiv Moskva 0:0