Pirlo se vraća protiv Slovačke, Buffon propušta obje utakmice Talijana u skupini

U SRIJEDU ujutro je veznjak talijanske nogometne reprezentacije Andrea Pirlo obavio nove pretrage u bolnici u Pretoriji, a rezultati su mogli zadovoljiti izbornika Marcella Lippija.

Zbog ozljede lista lijeve noge Pirlo nije igrao u prvom ogledu Italije na ovogodišnjem Mundijalu u Južnoafričkoj Republici, kada su aktualni svjetski prvaci remizirali s Paragvajem 1:1.

Nove informacije vezane uz Pirla tako kažu da će igrač Milana biti spreman za utakmicu posljednjeg, 3. kola skupine F protiv Slovačke. Utakmica je na rasporedu 24. lipnja.

No, kako se situacija s Pirlom popravila (ogled s Paragvajem je pokazao da nedostaje u veznom redu), tako se pogoršava zdravstveno stanje prvog vratara Italije Gianluigija Buffona, ponajboljeg čuvara mreže na svijetu. On je odradio prvih 45 minuta protiv Paragvaja, ali je na poluvremenu izašao s travnjaka zbog ukočenosti leđa.

Problemi s leđima su se nastavili, iz talijanskog liječničkog stožera su odaslali pesimistične vijesti te trenutačno stoji obavijest:

"Buffon mora pauzirati najmanje deset dana."