Pletikosa ponovo odličan, Srna asistirao za pogodak

VRATAR hrvatske nogometne reprezentacije Stipe Pletikosa nastavio je s odličnim obranama u svom novom klubu u Šahtjoru iz Donjecka.

U dvoboju trećeg kola Šahtjor je na gostovanju pobijedio Borisfen Borispol sa 1:0 i tako upisao svoju treću pobjedu. Pletikosa je jedini vratar u ukrajinskom prvenstvu koje ove sezone nije primio pogodak. Mreža bivšeg vratara splitskog Hajduka nedirnuta je već 270 minuta. U dvoboju protiv Borisfena posljednjih 30 minuta igrao je i bivši član Hajduka, Dario Srna na čiju je asistenciju Borispol zabio pogodak.

Pobjedu je ubilježio i kijevski Dinamo u čijim redovima igra hrvatski dvojac Jerko Leko - Goran Sabljić. Dinamo je u gradskom okršaju pobijedio Arsenal sa 3:0, a prvi pogodak za Dinamo postigao je bivši član zagrebačkog Dinama, Leko.