Pobjede Argentine i Čilea

U DVOBOJU 2. kola južnoameričkih nogometnih kvalifikacija za Svjetsko prvenstvo 2006. godine Argentina je bez veći problema u Caracasu pred 25.000 gledatelja pobijedila Venezuelu sa 3:0.

"Gauči" su sve dvojbe razriješili u prvom poluvremenu postigavši tri pogotka. Strijelci su bili Pablo Aimar (7), Hernan Crespo (25) i Cesar Delgado (32).

"Nakon kiksa protiv Čilea (2:2) morali smo pobijediti. Sjajno smo otvorili utakmicu i prezadovoljan sam prvim poluvremenom," kazao je argentinski izbornik Marcelo Bielsa. Ovo je bio prvi poraz Venezuele na svom travnjaku u posljednjih 12 utakmica.

U drugom dvoboju Čile je u Santiagu pred 55.000 gledatelja porazio Peru sa 2:1. Utakmicu su obilježili brojne grubosti i oštri prekršaji. Strijelci za domaćine bili su Mauricio Pinilla (35) i Arturo Norambuena (70), dok je pogodak za goste postigao Andres Mendoza (57).

Ljestvica južnoameričkih nogometnih kvlifikacija za plasman na Svjetsko prvenstvo 2006. godine: