EUROPA LIGA

Promašaj Aubameyanga je toliko nevjerojatan da su Grci vjerovali da su ispali

GRČKI Olympiacos napravio je najveće iznenađenje Europa lige ove sezone izbacivši Arsenal u osmini finala natjecanja.

Iako su Englezi iz Pireja donijeli pobjedu 1:0 te u Londonu zaigrali u najjačem sastavu, Grci su pobijedili 2:1 nakon produžetaka i senzacionalno otišli u sljedeću fazu natjecanja golom u 120. minuti.

Ponovno je zaspala obrana Topnika komičnom reakcijom u najvažnijem mogućem momentu, a o promašaju Pierre-Emericka Aubameyanga u 123. minuti dugo će se pričati.

30 sekundi nakon isteka sudačke nadoknade kapetanu Arsenala uz puno sreće stiže lopta na šest metara, ostaje sam i treba samo pogoditi za 2:2 i izbacivanje Grka. Međutim, promašuje baš cijeli gol na očaj Arsenalovih navijača.

Koliko je njegov promašaj bio ogroman dovoljno govori i reakcija igrača Olympiacosa koji su mislili da je Gabonac zabio. Nekoliko ih je šokirano palo na pod vjerujući da je lopta u mreži prije nego što su shvatili što se dogodilo.