Talijani osigurali Euro pobjedom u Azerbajdžanu

ITALIJA je osigurala Europsko prvenstvo kolo prije kraja kvalifikacija pobjedom 3:1 u Azerbajdžanu!

Talijani su protiv izabranika Roberta Prosinečkog poveli već u 12. minuti kada je Eder zabio nakon odličnog proigravanja Verrattija. Samo ćetiri minute kasnije isti nogometaš je mogao povećati vodstvo, ali je glavom pucao iznad gola.

Radost domaćim navijačima donio je Nazarov koji je u 31. minuti iskoristio niz loših reakcija talijanske obrane i preciznim udarcem s ruba kaznenog prostora matirao Buffona.

El Shaarawyjeva treća sreća

Nakon izjednačenja uslijedio je veliki pritisak Talijana. El Shaarawy je propustio dvije dobre prilike, ali ne i treću - vratio je vodstvo Italiji u 43. minuti poslije sjajnog kontranapada.

Pobjedu Italije i prvi poraz Prosinečkog u kvalifikacijama potvrdio je Darmian snažnim udarcem u 65. minuti.

Azerbajdžanci utakmicu završili s igračem manje

Do kraja susreta Azerbajdžanci, koji su u rujnu u utakmici bez golova zaustavili Kovačevu Hrvatsku, ostali s igračem manje jer je pocrvenio Huseynov.

Talijani nakon devet kola imaju 21 bod, dva više od drugoplasirane Norveške s kojom igraju u posljednjem kolu. Norvežanima za izravan plasman treba pobjeda u Italiji 13. listopada, a time bi Hrvatska otišla u dokvalifikacije.