Prvi poraz Intera, Rijeka poražena u Varaždinu, Kamen bolji od Pule

ODIGRANE su utakmice sedmog kola Prve HNL. Osijek je u Gradskom vrtu nanio prvi poraz Interu, dok je Varteks u Varaždinu svladao Rijeku. Kamen je bio bolji od Puležana.

Nogometaši Intera danas su doživjeli prvi poraz u prvenstvu, a njihov vratar Horvat prvi puta ove sezone morao je po loptu u mrežu. Ovo je prva utakmica koju "div iz predgrađa" igra bez Stipe Brnasa i već se osjeća njegov nedostatak.

Golove na današnjoj utakmici postigli su Primorac u 36. minuti i Nađ u 39. minuti.

Utakmica je odigrana na stadionu Gradski vrt pred 2000 gledatelja.

Tijek utakmice

U 6. minuti Piškor je snažno tukao, ali lopta je otišla iznad gola.

Tri minute kasnije Interov vratar Horvat odlično je intervenirao na jedan udarac Osijekovih napadača, te je pokazao zašto je njegova mreža još uvijek netaknuta.

Jukić je u 36. minuti uposlio Primorca koji se nalazio na deset metara od Interovih vrata. On je uputio snažan prizeman udarac te je lopta završila u mreži. Ovo je prvi gol koji je Interov vratar Horvat primio ove sezone.

Osiječani su početkom drugog dijela napravili dvije izmjene.

U 69. minuti je Mijo Nađ snažno pucao, lopta je dodirnula nekog u obrani te je promijenila smjer,  prevarila Darka Horvata i završila u mreži.

Franja je u 72. minuti zaprijetio Skenderu, ali rezultat je ostao nepromijenjen.

U sudačkoj nadoknadi Inter je opsjedao gol Osijeka u nadi da će postići barem počasni gol, ali bezuspješno.

Utakmicu je sudio Alojzije Šupraha iz Kolana.

Kao i Inter, Rijeka je danas doživila prvi poraz. Razlika između vodečeg dvojca i dalje je četiri boda. Varaždinci se nakon današnje utakmice nalaze na petom mjestu s osam bodova zaostatka za vodećim Interom.

Golove za Varteks postigli su Benko u 8. minuti i Petričević u 57. minuti.

Utakmica je odigrana na stadionu NK Varteksa pred 2000 gledatelja.

Momčad Varteksa na današnjoj utakmici vodi sportski direktor Zlatko Dalić. Ćiro Blažević prošli tjedan bio je operiran te je trenutno na bolovanju.

U 8. minuti Leon Benko je doveo Varteks u vodstvo. Primio je loptu na osam metara od gola te ju je zakucao u mrežu.

U 16. minuti Rijeka je pokušala preko Brkića doći do izjednačenja, da bi dvije minute kasnije u prilici bio Erceg. Oba puta uspješniji je bio Rumbak.

Erceg je došao oči u oči s Rumbakom u 40. minuti, ali Rumbak je bio uspješniji.

U 41. minuti Šafarić je zbog ozljede napustio igru. Zamijenio ga je Ramadani.

Početkom drugog dijela Novaković je bio u odličnoj prilici. Tada je sa svega par metara promašio gol.

Unatoč napadima Rijeke početkom drugog poluvremena, Varteks je postigao gol. U 57. minuti Petričević je primio loptu na vrhu šesnaesterca i snažnim udarcem pospremio loptu iza Marićevih leđa za 2:0.

U 71. minuti Tkalčević je bio u prilici na dva metra od gola, ali i ova prilika Riječana nije iskorištena.

Katulić je u 79. minuti bio sam pred Rumbakom, ali vratar Varaždinaca je ponovno spasio svoja vrata.

Utakmicu je sudio Marijo Strahonja iz Zagreba.

U Velikoj su nogometaši Kamen Ingrada svladali Pulu 1856 sa 1:0 (1:0). Pred 1000 gledatelja na stadionu Kamena sudio je Trivković iz Splita.

Strijelac: 1:0 Šaranović (28)

Pripremio: Vedran Prga