HNL

RIJEKA - OSIJEK 3:1 Riječani dobili bitku za drugo mjesto

Nel Pavletic/PIXSELL

U UTAKMICI 25. kola HNL-a Rijeka je na Rujevici pobijedila Osijek s 3:1 i pobjegla Osijeku za pet bodova na drugo mjesto.

Rijeka je do velike prednosti protiv Osijeka stigla u prvom poluvremenu, Tibor Halilović je u 10. minuti s 25 metara pogodio donji lijevi kut nemoćnog Malenice dok je Lepinjica u 30. glavom nakon kornera povisio na 2:0. Ejupi je u 82. minuti vratio nadu Osijeku, ali četiri minute potom Puljić je iz protunapada pogodio za konačnih 3:1.

Vodeći Dinamo sada ima 64 boda, 17 više od druge Rijeke, a 22 od trećeg Osijeka. Gorica je šesta s 38 bodova, dva manje od petog Hajduka, a tri od četvrte Lokomotive.

Pred 4.000 gledatelja na stadionu Rujevica sudio je Pajač iz Svetog Ivana Zeline.

U nešto ranijem susretu Dinamo je s 2:1 pobijedio Goricu u gostima. Sva tri pogotka u Velikoj Gorici postignuta su s bijele točke.