1. HNL

RIJEKA - ŠIBENIK 2:1 Murić slobodnjakom u 90. donio Rijeci pobjedu na startu HNL-a

RIJEKA je u 1. kolu nove sezone HNL-a na Rujevici pobijedila Šibenik 2:1. Pobjedu Riječanima donio je Robert Murić u 90. minuti sjajnim pogotkom iz slobodnog udarca.

Šibenik je poveo u 9. minuti golom 18-godišnjeg kapetana Marka Bulata i vodio je sve do 84. minute, kada je izjednačio afrički napadač Sterling Yateke. Murić je pred sam kraj utakmice fenomenalno izveo prizemni slobodnjak s oko 18 metara i zabio za vrijednu pobjedu Rijeke na startu nove sezone.

Susret s 34 udarca

Bila je ovo utakmica s jako puno udaraca.

Šibenik se dobro držao u svom prvoligaškom debiju nakon osam godina posta. Ukupno je uputio 13 udaraca, od kojih sedam u okvir, dok su Riječani puknuli čak 21 put (osam u okvir).

Večeras od 20:05 igraju još Osijek i Slaven Belupo, a uvodno kolo sutra zaključuju Hajduk i Istra (17:55) te Dinamo i Lokomotiva (20:05). Gorica je jučer u prvoj utakmici nove sezone u gostima razbila Varaždin 5:1.

Rijeka u drugom kolu gostuje kod Lokomotive, a Šibenčani dočekuju Varaždince.