Runje i Leko se zadovoljili s po jednim bodom

NA STADIONU Felix Bollaert, u susretu 36. kola francuskog nogometnog prvenstva, nogometaši Lensa i Monaca odigrali su utakmicu bez pogodaka.

Iako je Lens bio puno bolja momčad na terenu, uz nadmoćni posjed lopte (64 posto) i više udaraca prema vratima Monaca (11 udaraca Lensa prema 3 Monaca), gosti su sačuvali netaknutu mrežu. Vedran Runje odigrao je svih devedeset minuta za Lens, kao i Jerko Leko za Monaco.

Nikola Pokrivač odrađivao je drugu utakmicu kazne zbog dobivenog crvenog kartona na utakmici protiv Nice prije dva tjedna.

Čak šest od sedam subotnjih utakmica u francuskoj prvoj ligi završilo je neodlučeno, dok je najuvjerljiviju pobjedu ostvario Nancy protiv Strasbourga, 3:0, i tako prestigao Marseille na trećem mjestu ljestvice.

Nogometaši PSG-a, koji se grčevito bore za opstanak, bili su na pragu pobjede kod Toulousea, ali su domaćini pogotkom Fofana u 89. minuti utakmice pokvarili slavlje Parižana.