Šahtar u četvrtfinalu Europa lige. Wolfsburgu zabili tri gola u zadnje tri minute

NOGOMETAŠI Šahtara iz Donecka i FC Kopenhagena plasirali su se u četvrtfinale Europske lige nakon što su u uzvratnim susretima osmine finala kao domaćini s po 3:0 nadigrali Wolfsburg, odnosno Istanbul Bašakšehir.

Šahtar je u uzvrat koji je igran na Olimpijskom stadionu u Kijevu donio prednost od 2:1 ostvarenu u prvoj utakmici igranoj početkom ožujka u Wolfsburgu, a prolazak među posljednjih osam osigurao je s tri gola u samoj završnici utakmice. Sve do 89. minute bilo je 0:0, a onda je Junior Moraes postigao prvi gol, da bi u sudačkoj nadoknadi igrači ukrajinskog prvaka potpuno dotukli demoraliziranog protivnika. Na 2:0 povisio je Solomon u prvoj minuti nadoknade, a konačni rezultat svojim drugim golom postavio je Junior Moraes u trećoj minuti dodanog vremena.

Marin Pongračić igrao je čitav susret za Wolfsburg, dok je Josip Brekalo na terenu bio do 75. minute.

Šahtar će u četvrtfinalu 11. kolovoza u Gelsenkirchenu igrati protiv pobjednika susreta Basel - Eintracht Frankfurt u kojemu nakon prve utakmice švicarski sastav ima prednost od 3:0.