LA LIGA

SEVILLA - LEGANES 0:3 Očajna Sevilla doživjela debakl i sve zakomplicirala

SEVILLA je u 35. kolu La Lige doživjela debakl protiv Leganesa i opasno si ugrozila plasman u Ligu prvaka.

Leganes je na Sanchez-Pizjuanu slavio s 3:0 i tako matematički potvrdio ostanak u prvenstvu. Da stvar bude bolja, Sevilla je jako, jako dobro prošla jer su gosti već na poluvremenu mogli voditi s tri ili četiri gola razlike.

Poveli su već u 8. minuti kad je El Nesyri iskoristio katastrofalnu reakciju domaće obrane i zabio za 1:0, a u 20. je Braithwaite prošetao kroz Sevillinu obranu i povisio na 2:0. U međuvremenu je Brathwaite promašio još jednu čistu priliku, a Omeruo je s dva metra glavom promašio cijeli gol.

Nisu domaćini ništa bolje izgledali ni u nastavku u kojem je Leganes bez previše problema čuvao prednost i potvrdio je u 82. minuti kad je Oscar uz pomoć jednog domaćeg braniča postavio konačnih 3:0.

Sevilla je ovim porazom napravila golemu uslugu Getafeu koji eventualnom pobjedom protiv Girone (koja se bori za opstanak) može tri kola prije kraja pobjeći na tri boda prednosti na četvrtom mjestu.